Accessibility Tools

Krajowy program współpracy - Serwis Monitoringu Atmosfery Copernicus

Piąte szkolenie z zakresu składu chemicznego atmosfery

25 lipca 2023

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), Europejska Organizacja Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (EUMETSAT), Europejskie Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody (ECMWF) wraz z Copernicus Atmosphere Monitoring Service (CAMS) organizują we wrześniu 2023 r. piąte wspólne szkolenie dotyczące składu atmosfery.

Specjalne cele

Szkoła zapozna uczestników z najnowocześniejszymi technikami teledetekcji i pomiarów in situ do monitorowania składu atmosfery w kontekście globalnym. Kluczowe tematy kursu obejmują łączenie różnych naziemnych podejść do walidacji wyszukiwania satelitów w różnych scenariuszach, u podstaw tego, w jaki sposób wysokiej jakości wyszukiwanie satelitarne może poprawić niezawodność symulacji globalnego modelu atmosferycznego.

Dodatkowe cele obejmują wspieranie współpracy między uczestnikami i zachęcanie do opracowywania projektów indywidualnych i zespołowych z wykorzystaniem przedstawionych danych, zasobów i metodologii.